Chcemy dawać więcej. Do blisko 20 lat procesowego doświadczenia dodajemy zaangażowanie, uczciwość, komunikatywność i empatię.  W skrócie: fachowość plus znacznie więcej. Od lat realizowaliśmy w sądach sprawy trudne. Dlatego zajęliśmy się sprawami frankowymi. Zobacz nasze doświadczenie.

Czy chcesz, żebyśmy dodali do Twojej sprawy rozwiązania na plus?

Spory Sądowe

kredyty frankowe

rozliczenia majątkowe

Specjalizacja

oBSZAR aktywności

Zajmujemy się umowami kredytowymi indeksowanymi lub denominowanymi do CHF. W praktyce oznacza to sporządzanie pozwów o unieważnienie umowy: w całości (co w sytuacji odpowiednio długiego okresu spłaty, względnie spłat dodatkowych, równa się roszczeniu o zwrot nadpłaty) lub w części (co popularnie ujmowane jest jako „odfrankowienie” umowy kredytu).

Oferujemy usługi kompleksowe, obejmujące wszystkie zagadnienia, które wiążą się z tzw. kredytami frankowymi. Działamy zatem także w sprawach rodzinnych, tj. m.in. rozliczeń majątkowych małżeńskich lub partnerskich, jak również zajmujemy się nowym uregulowaniem sytuacji osobistej poprzez rozwód, separację czy też unormowaniem kontaktów między rodzicami a dziećmi. Nasza obsługa obejmuje także kwestie związane z obrotem nieruchomościami w trakcie kredytowania lub po jego zakończeniu, a także sprawy wieczystoksięgowe, a w tym wykreślenie hipoteki, zabezpieczającej kredyt w CHF.

Media

Aktualności, artykuły, porady, opinie

Wiadomości (nie)specjalne w sprawach frankowych

Śledząc orzeczenia wydawane przez sądy I instancji w sprawach frankowych o zwrot nadpłaty, dostrzega się dualizm podejścia do korzystania z opinii biegłego. Jedne sądy są skore do powoływania biegłych do wyliczeń, inne nie.
Czytaj więcej...

Opłaty za uzyskanie historii spłaty kredytu wciąż za wysokie

W drugiej połowie 2019 r. wydanie przez bank historii spłaty zobowiązania kosztowało klienta zwykle 50 zł. Natomiast Deutsche Bank Polska, BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole żądały odpowiednio 60 zł, 65 zł, czy nawet 150 zł i to za każdy rozpoczęty rok kalendarzowy.
Czytaj więcej...

Sąd bliżej frankowicza

7 listopada 2019 r. to ważna data dla frankowiczów. Tego dnia uzyskali oni kompetencję do uruchomienia procedury unieważnienia (w całości bądź w części) umowy kredytu hipotecznego przed sądem.
Czytaj więcej...